NOU!

NOVA TEMPORADA 2021-2022

  LA TEMPORADA 2021-2022 COMENÇA EL PROPER 6 DE SETEMBRE. SOM-HI! La nova temporada 2021-20 22   és a punt de començar.   La inscripció està...

24 d’abril de 2012

1º JORNADA DEL TERRITORIAL DE PROMOCIO

EXCELENT ACTUACIÓ DE LES CATEGORIES DE PROMOCIÓ DEL FACVAC A LA PRIMERA JORNADA DELS TERRITORIALS

Excel·lent actuació dels atletes mes joves del FACVAC  en la primera jornada dels territorials de pista al aire lliure, portades a terme, els passats 21 d’abril a les instal·lacions de  Camp Clar, amb l’organització de la federació catalana d’atletisme y el Club d’Atletisme Tarragona.

En aquesta  primera jornada, portada a terme a Camp Clar, cal destacar la nombrosa participació d’atletes de tot el territori i de forma especial tal i com va sent habitual aquesta temporada del FACVAC, on la millora de les marques de molts d’ells va anar acompanyat de l’obtenció de  medalles com a campions, subcampions o tercers qualificats territorials.

Entre els resultats a destacar hi ha el primer lloc i campionat territorial del 4x200 Infantil masculí, y en salt de llargada Infantil masculí del Raúl Martin, el subcampionat del David Bové en Llançament de disc Infantil masculí i de l’Ivet Jiménez, en disc i martell infantil femení, i els tercers llocs d’en Roger Rull en 60m tanques aleví masculí, de la Maria Martin en 80m infantil femení, de l’Adrian Roman en 220m tanques infantil masculí, de l’Oriol Cardiel en 1000m Obstacles infantil masculí i d’en Genis Fernandez en disc cadet masculí.

Ja fora dels llocs de privilegi cal destacar la bona actuació de la resta dels atletes in molts d’ells varen obtenir novament marques personal i bons resultats en proves que no son les mes habituals del seu calendari, confirmant el bon nivell que han aconseguit aquest final de temporada.

EL proper dissabte dia 28 es portarà a terme la segona jornada d’aquests territorials de pista, amb l’organització de la Federació Catalana y el club FACVAC on esperem, tenir el mateix entusiasme que en aquestes dues jornades i comptar amb la presencia d’afeccionats i amics.

Els temps i marques dels nostres atletes varen ser els següents:






categoria
prova
lloc
atleta
marca
mp
Aleví masculí
60m tanques
3
ROGER RULL
10.71
mp


sf
ROGER RULL
10.78
mp

alçada
4
ROGER RULL
1.19
mp

disc
5
ROGER RULL
15.87
mp
Aleví femení
60m tanques
21
NURIA FERNANDEZ
13.08
mp


31
DELIA JIMENEZ
13.41
mp


33
XENIA CARDIEL
13.91
mp


35
INGRID GUERRERO
14.76
mp

alçada
19
XENIA CARDIEL
0.95
mp


24
DELIA JIMENEZ
0.90
mp



INGRID GUERRERO
nuls


disc
7
DELIA JIMENEZ
13.17
mp


9
NURIA FERNANDEZ
12.34
mp


21
XENIA CARDIEL
8.70
mp


26
INGRID GUERRERO
5.21


3x600
8
Delia-Xenia-Ingrid
7.24.86
mp
Infantil masculí
80m
5
RAUL MARTIN
12.52



sf
RAUL MARTIN
12.50



7
ENRIC PARIS
13.02
mp


sf
ENRIC PARIS
13.24



11
EDUARD GARCIA
13.72
mp

220m tanques
3
ADRIAN ROMAN
38.74
mp


5
ERIK GOMEZ
47.55
mp

llargada
1
RAUL MARTIN
4.04
mp


4
ENRIC PARIS
3.73



6
ARNAU CASANY
3.67
mp


7
ORIOL CARDIEL
3.65
mp


10
DAVID BOVE
3.27


disc
2
DAVID BOVE
17.63
mp


4
EDUARD GARCIA
13.53
mp

1000m obs
3
ORIOL CARDIEL
3.50.23
mp

4X200m
1
Raul-Adrià-David-Oriol
2.13.78

Infantil femení
80m
3
MARIA MARTIN
11.49



sf
MARIA MARTIN
11.70


220m tanques
8
MARIA MARTIN
39.39
mp

disc
2
IVET JIMENEZ
18.65
mp


4
MARINA MARTI
14.19
mp

martell
2
IVET JIMENEZ
22.47
mp


4
MARINA MARTI
18.54
mp

llargada
16
MARIA MARTIN
3.39



21
MARINA MARTI
3.08

Cadet masculí
disc
3
GENIS FERNANDEZ
24.25
mp

Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada